Zakupy powyżej 50zł = DOSTAWA GRATIS! (do Paczkomatu InPost i Orlen Paczką)    bezpiecznydzieciak@stamal.pl     Polub nas     666160100 (pn-pt, 8:00-16:00)

Darmowa dostawa od 50,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Grzejnik dla niemowląt - jak skutecznie i wydajnie dogrzać pokój maluszka?

2023-11-28
Grzejnik dla niemowląt - jak skutecznie  i wydajnie dogrzać pokój maluszka?

Termoregulacja u niemowląt - dlaczego warto dodatkowo dogrzać pokój maluszka?

Jak pewnie wiecie, niemowlęta są znacznie bardziej podatne na wychłodzenie niż osoby dorosłe lub starsze dzieci. Proporcja powierzchni skóry niemowlaka do jego masy ciała jest około 3 razy większa niż u osoby dorosłej.1 Ponadto cały system termoregulacji ciała nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, w efekcie niemowlę jest nawet 4 razy bardziej podatne na wychłodzenie niż dorosły.2 Jest to szczególnie ważne przy przewijaniu oraz kąpieli maluszka.

W świetle tych informacji konieczność dodatkowego dogrzania pokoju maluszka jest oczywista. Nie chcesz przecież aby Wasze maleństwo niepotrzebnie się przeziębiało, nie chcesz też aby czuło się niekomfortowo gdy można tego uniknąć. Nie chcesz jednak dodatkowo przegrzewać całego mieszkania. Nawet zwykłe ogrzewanie „podkręcone do góry” tylko w jednym pokoju może być niewygodą dla młodych rodziców. Szczególnie, że na początku łóżeczko najczęściej stoi właśnie w sypialni rodziców.

Jakie jest optymalne rozwiązanie? Troszcząc się o maleństwo, ale zarazem nie tracąc zdrowego rozsądku? To bardzo dobry moment aby porozmawiać właśnie o grzejnikach dla niemowląt.

Skupione ciepło i krótki konieczny czas pracy – precyzja, komfort i znaczne oszczędności

Oczywiście możesz użyć zwykłego grzejnika elektrycznego, ale znacznie bezpieczniej będzie używać tych zaprojektowanych specjalnie z myślą o niemowlętach.

Jedną z kluczowych zalet tych grzejników to właśnie ich wydajne działanie, generujące znaczące oszczędności. Poszczególne modele różnią się poborem mocy. Może to być 400W lub nawet 1500W. Niektóre modele posiadają też regulację poboru mocy (np. w formie dwóch różnych trybów pracy). Pobór mocy we wskazanym zakresie to wcale nie tak mało. Rzeczywiste oszczędności kryją się w sposobie działania i koniecznym czasie pracy. Jeśli masz w domu ogrzewanie gazowe, na pewno wiesz jak bardzo długo trwa dogrzanie pomieszczenia. Grzejniki dla niemowląt to wydajne grzejniki elektryczne – naprawdę będziesz miło zdziwiony/zdziwiona jak szybko poczujesz efekty jego działania. Dzięki temu włączasz go na krótki czas, wyłączasz gdy nie jest już potrzebny i w efekcie dodatkowe zużycie prądu jest rzeczywiście bardzo rozsądne. W porównaniu z „tradycyjnym” dogrzaniem pomieszczenia, oszczędności będą znaczne.

Bezpieczeństwo – co warto wiedzieć, o czym warto też pamiętać?

Pewnie każdemu zdarzyło się czasem wieszać świeżo wyprane ubrania na zwykłym kaloryferze, aby przyspieszyć suszenie. No pewnie, kto nigdy przed wakacyjną podróżą czy służbowym wyjazdem nie robił prania trochę na ostatnią chwilę? Trzeba pamiętać, że grzejniki dla niemowląt w ogóle nie są do tego przeznaczone. Producenci wręcz zastrzegają to w zaleceniach bezpieczeństwa. I nie dotyczy to tylko grzejników dla niemowląt, a prawie wszystkich grzejników elektrycznych w ogóle. Także zdecydowanie odradzamy suszenie ubrań, nawet w podbramkowych sytuacjach. Należy zastosować się do zaleceń dot. montażu. Każdy grzejnik dla niemowląt posiada konkretne odległości dot. montażu. Np. minimalny bezpieczny dystans od przewijaka, minimalny odstęp od ścian, sufitu i podłogi. Wartości te różnią się w zależności od modelu. Wszystkie informacje znajdziesz w polskiej instrukcji obsługi. Możesz ją z łatwością pobrać i rzucić okiem jeszcze zanim w ogóle zdecydujesz się na zakup. Dzięki temu z łatwością unikniesz zakupu takiego modelu, którego prawidłowy montaż mógłby być problematyczny w Twoim mieszkaniu. Skoro rozmawiamy o bezpieczeństwie, warto zwrócić uwagę na zabezpieczenia w grzejnikach marki Reer. Modele, które możesz swobodnie postawić lub też zamocować na załączonym stojaku posiadają dodatkowe zabezpieczenie. Jeśli grzejnik się przechyli, wówczas następuje automatyczne wyłączenie. Dzięki temu grzejnik przypadkiem przewrócony (np. na dywan) nie spowoduje zagrożenia pożarem. To standard w przypadku grzejników marki Reer.

Podsumowując – dlaczego warto postawić na uznaną markę?

Oczywiście często pociągają nas cenowo atrakcyjne zagraniczne oferty (szczególnie wszelkie mało markowe produkty z obszaru Państwa Środka). Jednak dobrze się wtedy zastanowić czy warto iść na taki kompromis? Przecież chodzi o komfort maluszka i jego bezpieczeństwo. Raczej lepiej zdać się na sprawdzone, uznane marki, których produkty przede wszystkim spełniają europejskie normy i regulacje. Warto wziąć to pod uwagę! Tak czy inaczej, w trosce o bezpieczeństwo, ale zarazem komfort i ciepło Twojego dziecka, podejmij tę decyzję „na chłodno”.

Bibliografia

  1. https://www.chop.edu/conditions-diseases/warmth-and-temperature-regulation
  2. https://www.stanfordchildrens.org/en/topic/default?id=warmth-and-temperature-regulation-90-P02425
  3. https://amashishu.com/are-heater-safe-for-babies/
  4. https://www.babycenter.in/x1050970/what-kind-of-heater—is-best-to-keep-my-babys-room-warm-and-safe

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2023

Polecane

Grzejnik dla dzieci niemowląt stojak 500W REER

Grzejnik dla dzieci niemowląt stojak 500W REER

225,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 450,00 zł/1szt.Cena regularna 450,00 zł brutto/1szt.
Grzejnik dla niemowląt dzieci EasyHeat 500W REER

Grzejnik dla niemowląt dzieci EasyHeat 500W REER

115,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 230,00 zł/1szt.Cena regularna 230,00 zł brutto/1szt.
pixelpixelpixelpixel